FUTBAL: Veľké prekvapenie sa zrodilo v Cigli

GÓLY: 43. Kurinec – 75. Kolenčik

ROZHODOVAL: Miakiš, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Madarász, Orság (85. Málik), Mjartan, Kurinec, Halaška, Š. Zaťko, Cserge (3. Svitok – 77. Bugár), Lučan, Katrena, T. Zaťko

D. VESTENICE: Beník – Botoš, Šrámka, Kolenčik, Humaj, Krivosudský, Kuzma, Tileš (67. Bako), Škarka, Cagáň, Šimurka (46. Čaprnka)

Zápas nezačal pre domáci dobre, už v 1. min. sa nešťastne zranil ich stopér Cserge a z hry odstúpil. Už vo 4. min. mali domáci výbornú šancu, ale Lučanovi sa otvoriť skóre nepodarilo. Partizán sa snažil streliť gól, hostia bránili, a tak sa prvých 45 minút zápas odvíjal väčšinou na polovici hostí. V 27. min. faulovali hostia v šestnástke prenikajúceho Mjartana, no Lučan penaltu nepremenil. V 38. min. hlavička Mjartana len tesne lízala brvno hosťujúceho brankára. V 41. min. mieril tesne nad Kurinec. V 43. min. už ale mieril presne a poslal svojich do šatne s jednogólovým náskokom. Druhé dejstvo začalo podobne ako prvé, v 49. min. len tesne minul bránku hostí T. Zaťko, v 50. min. ju prestrelil Madarász, v 53. min. Svitok, ale bránka hostí bola ako zakliata. V 57. a 58. min. pohrozili aj hostia, kopali dva rohové kopy za sebou, no tiež bez úspechu. Po tejto minúte sa aj hostia vedomí si len jednogólového náskoku domácich častejšie osmeľovali cítiac, že pri troche šťastia by mohli uhrať aj lepší výsledok. V 74. min. kopali priamy kop z 25-tich metrov, no domáci brankár Gregor dobre mierenú strelu pod brvno vyrazil na roh. V 75. min. však už po kope z rohu a hlavičke Kolenčika kapituloval – 1:1. V 78. min. mohli domáci znovu inkasovať, no tentoraz sa šťastena odvrátila od hráčov hostí. Hostia napokon tento pre nich priaznivý výsledok udržali a domáci prekvapivo stratili doma prvé body s posledným mužstvom tabuľky. Treba však priznať, že hostia úspešne bránili a domáci sa tentoraz trápili

JÁN ČERNÁK

Horovce – M. Čausa 3:2 (1:0)

GÓLY: 1. Gašpárek, 64. G. Bortel, 65. Kebis – 82. a 83. Petráš.

ROZHODOVAL: Murín, ŽK: Stratený, Kollman, Slaný, Matiaško, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Kučo, Kuric, Stratený, Budjač, G. Bortel (Štepanovič), Kebis, Kollman (Prekop), Gašpárek, Gereg, Siekel.

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Kaďara, Borik, Miroslav Krško, Slaný, Michal Krško, Ďurdina (Chlpek), Gajdoš, Matiaško, Petráš.

Domáci začali tlakom a v 1. min. po Budjačovom vhadzovaní a Bortelovej prihrávke vymietol Gašpárek šibenicu. Pokusy Bortela, Kebisa a Budjača v sieti neskončili. Hostia pohrozili až v 31. min., ale Petráš mieril nad. Potom ušiel Bortel obrancom, ale trafil iba brankára. Kebisova strela po prestávke skončila nad a Kučovu bombu brankár Weis reflexívne vyrazil. V 64. min. ďalšiu Kučovu strelu brankár vyrazil pred Bortela a ten sa nemýlil – 2:0. O minútu po chybe obrany Kebis po Bortelovej prihrávke dal na 3:0. Uspokojení domáci v závere urobili chybu, ktorú potrestal v 82. min. Petráš. O minútu po ďalšej chybe ten istý hráč dal na konečných 3:2.

MARIÁN PECUŠ

V. Uherce - Lehota p/Vt. 2:0 (1:0)

GÓLY: 22. a 70. R. Kováč

ROZHODOVAL: Sokol, 70 divákov

TJ NŽ: Znášik – Gubka, Štálnik, Otočka, Súlovský (80. Valter), Cíger, Kundala, Beliansky, Poliak, Kováč (86. Zeleník), Šorec (85. Maťašeje).

LEHOTA: Vavro – Belaň, Dudáš (46. Gendiar), Homola, Jankula, Benko, Pavkeje, Mišeje, Šimko (84. Vida), Benčat, Perniš.

V 3. min. Súlovský vysunul Kováča, ale ten z ľavej kopačky len tesne prestrelil ľavý vinkel. O päť minút Cíger našiel Belianského, jeho strelu brankár špičkami prstov vyrazil na roh. V 22. min. našiel Súlovský Kováča, ktorý spoza šestnástky poslal domácich do vedenia – 1:0. Hostia mohli v závere polčasu vyrovnať, center Perniša hlavičkoval Benčat len do pozorného brankára domácich. V druhom polčase po prihrávke Otočku poistil vedenie domácich R. Kováč svojim druhým gólom – 2:0. V závere ešte prikrášliť vedenie domácich mohol Kundala, jeho pokus spoza šestnástky vyrazil brankár hostí do bezpečia.

Prečín – Z. Kostoľany 2:1 (1:0)

GÓLY: 44. a 77. Vicena (druhý z 11 m) – 63. Hulini (11 m).

ROZHODOVAL: Majer, ŽK: Michal Zvalo, Mokoš, Hulini, 225 divákov.

PREČÍN: Bartek – Škrabák, Kaprálik, Sádecký, Ľ. Gajdošík, V. Gajdošík, Oravík (Kramarík), Kostelanský, P. Gajdošík, Hybben (Michalec), Vicena (Moravík).

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Michal Zvalo, Jakubis, Tesarovič, Liptaj, Cmarko, Mokoš, Hulini, Šurina, Obžera (Mrtvík), R. Zvalo.

Už v 4. a v 5. min. nevyužili hostia dve veľké šance Luiptajom, ktorý mieril vedľa. Domáci hrali svoju hru, ale ich snaha končila na pozornej obrany v čele s výborným brankárom Marekom Zvalom. Až v 45. min. ho prekonal peknou strelou Vicena, ktorý trafil z otočky trafil šibenicu. Po prestávke Prečín pritlačil, ale dva šance nevyužil V. Gajdošík a gól nedali ani Hybben a Vicena, ktorých strely kryl brankár, alebo skončili vedľa. V 64. min. po ruke v šestnástke Hulini vyrovnal. Prečín pokračoval v nápore a v 77. min. po faule na P. Gajdošíka Vicena z jedenástky dal na 2:1. Bartek potom reflexívne vyrazil strelu Mokoša z päťky a v 90. min. po priamom kope hosťujúci Liptaj trafil brvno.

JOZEF MAMIS

Ostatné zápasy: Myjava B – Uhrovec 1:1 (1:0), Tr. Turná – St. Turá 2:1 (0:1), Podolie – Ladce 0:1 (0:0), Bošany - Streženice 4:1 (1:0)

Góly: Špeťko, Hollý 2, Klinec, Adamec 2, Šimo, Marko, Dráb, Gunda

Ostatné zápasy: Domaniža - Častkovce 5:1, Tr. Turná - Streženice 3:2, Bošáca - Klát. N. Ves 2:1 (1:1), R. Borčin. Papradno - Opatová n/V. 3:0, Košeca - Drietoma 4:0, Prečín - Chynorany 1:0 (1:0), Stará Turá - Dubodiel 6:0 (1:0). Dohrávka: Bošáca - Opatová n/V. 1:3.

1. Bošáca 9 8 0 1 28:9 24

2. Kanianka 8 6 2 0 48:4 20

3. Opatová 9 6 1 2 34:8 19

4. Klátová N. Ves 8 6 0 2 13:9 18

5. Papradno 8 5 2 1 20:7 17

6. Košeca 8 5 2 1 20:12 17

7. Drietoma 8 4 0 4 10:16 12

8. Domaniža 8 3 1 4 23:14 10