FUTBAL: Okresné derby v Lehote pod Vtáčnikom skončilo nerozhodne

GÓLY: 31. Mišeje – 39. Jakubis (11m)

ROZHODOVAL: Kubica, 350 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Pavkeje, Benko, Jankula, Benčat, Mišeje, Kohút (56. Štefanička), Šimko, Kriška (64. Homola), Perniš (74. Š. Bobok)

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Hulini (46. Hlinka), Výškrabka, Hancko, Šurina, R. Zvalo, Jakubis (90. Mrtvik), Mašlonka, Liptaj, Cmarko, Rybnický (76. Šnirc)

Domáci od úvodu neustále ohrozovali hosťujúcu bránu, no nepresnosťami nedoťahovali akcie do konca. V 10. min. pohrozili po prvýkrát aj hostia, no skóre sa nemenilo. V 28. min. letela strela Mišejeho tesne nad. V 31. min. po krásnom centri Beláňa dokončil akciu Mišeje – 1:0. V 39. min. po akcii Jakubisa zahral na zemi rukou Pavkeje a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil sám Jakubis a bolo vyrovnané – 1:1. V 41. min. pálil Kriška, no Zvalo na dvakrát loptu skrotil. V poslednej minúte prvého polčasu po akcii Benčata Kriška hlavou loptu do siete neupratal. Po zmene strán domáci naďalej tlačili, no Kriška pálil opäť tesne vedľa. V 61. min. po akcii Benčata Perniš netrafil loptu presne. V 65. min. pohrozili aj hostia, no Rybnický sa presadiť nedokázal. V 66. min. si hostia vypracovali poslednú šancu, ale Mašlonku Vavro vychytal. V 78. min. po priamom kope Mišejeho hlavičkoval tesne nad Benčat. V 83. min. po centri Šimka si hostia skoro dali vlastenca. Dve minúty pred koncom sa v ďalšej šanci ocitol Mišeje, no opäť svoj pokus nedotiahol do konca. V 93. min. mohol misky váh na domácu stranu prikloniť Štefanička, no jeho dobrá strela v bráne neskončila, a tak sa v Lehote pod Vtáčnikom body delili.

VILIAM ŠKRIBA

Cigeľ – Uhrovec (1:0)

GÓL: 38. Š. Mjartan

ROZHODOVAL: Opatovský, 300 divákov

CIGEĽ: Gregor – Kurinec (89. Parízek), Orság, Š. Mjartan (75. Bugár), Madarász (85. Málik), Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Lučan, Katrena, T. Zaťko

UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Čabrák, Zajac, Stano, Varga, Opáth, Pavle (77. Súkeník), Botka, Pavlovič, Stuparič

Do Cigľa opäť po štyroch rokoch zavítal súper z Uhrovca a od úvodných minút nenechal nikoho na pochybách, že suverénne víťazstvo v Majstrovstvách oblasti ročníku 2013/14 nebolo dielom náhody, ale výborne organizovanej hry podporovanej túžbou po víťazstve. Už od úvodných minút bolo jasné, že nováčik súťaže neprišiel brániť, a keďže ani domáci hráči v ničom nezaostávali, zápas mal od úvodného hvizdu rozhodcu vysoké tempo a značku kvality. Obe mužstvá výborne bránili a pri každej príležitosti prechádzali do protiútokov, no vyložené šance si nevytvárali. Prví vážne pohrozili domáci, keď si Mjartan pekne stlmil center na prsiach, dal na Lučana, ten mu vrátil a prvý menovaný nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 1:0. V 60. min. mali domáci šťastie, po chybe obrany hosťujúci hráč prehodil aj brankára, no lopta skončila iba na hornej sieťke brány. Rýchly futbal pokračoval aj v ďalších minútach, hostia sa snažili o vyrovnanie a domáci o poistenie vedenia. Najbližšie mal k tomu domáci Lučan v 88. min., no z dobrej pozície tesne minul. V nadstavenom čase kopali hostia ešte roh, pomôcť im pribehol aj brankár, no vytúžený gól im v zápase súdený nebol. Obojstranne kvalitný zápas priniesol ďalšie zaslúžené tri body domácich, ale hostia výkon presvedčili, že budú kvalitatívnym prístupom tejto súťaže.

JÁN ČERNÁK

Stará Turá – Dolné Vestenice 4:0 (2:0)

GÓLY: 12. Peterka, 40. Durec, 81. Majtás, 87. Gablech

ROZHODOVAL: Marinčák, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Popelka, Štefík, Mazák, Antálek (85. Valenčík), Tuka, Gablech, Durec, Peterka, Strnátka (46. Ďuriš, 80. Szekfu)

D. VESTENICE: Beník – Šrámka (66. Bako), Karak, Kolenčík, Krivosudský, Kováč, Kuzma, Floro, Botoš (66. Bruška), Cagáň, Šimurka

Domáci privítali súpera, s ktorým nikdy nehrali majstrovský zápas. Hostia pricestovali s omladeným kádrom, čo domáci využili na zaslúžené víťazstvo, mohlo byť i vyššie, ale brankár hostí Beník zlikvidoval ešte niekoľko šancí, alebo niekoľko striel skončilo mimo bránu hostí. V 12. min. Peterka otvoril skóre a v 40. min. zvýšil na 2:0 Durec, keď jeho strelu tečoval nešťastne obranca hostí. V prvom polčase mohli ešte skórovať z domácich v 3. min Strnátka, v 18. Peterka, v 24., 32. Majtás, 26. Gablech a 28. Štefík. Hostia v 16. min mohli vyrovnať, ale Kuzma opustenú bránu prestrelil. V druhom polčase padli ďalšie góly až v závere zápasu, keď v 81. min. trafil vinkel Majtás a v 87. min. stanovil konečný výsledok Gablech. V tomto polčase mohli z domácich skórovať: v 52., 64., 70. a 79. Peterka, v 73. Majtás, 83. Durec. Hostia si v tomto polčase šancu nevypracovali, ale slúži im ku cti, že sa snažili v tomto slušnom zápase, v ktorom bola udelená iba jedna ŽK ich hráčovi.

VILIAM SOLOVIČ

Ladce – Malá Čausa 0:0

ROZHODOVAL: Hužovič, 100 divákov

LADCE: Machala – Zajac, Homér, F. Váň, J. Pagáč, J. Váň (68. Kušík), Mokrička, Zábojník (81. Mojto), Martinka, Markovič, Kučma

MALÁ ČAUSA: Ondrejovič – Čampiš, Kaďara (83. Sikela), Borik, Miroslav Krško, Slaný, Stopka, Michal Krško, Matiaško (86. Ľ. Chlpek), Gajdoš (L. Chlpek), Petráš

V 1. min. domáci Markovič prehadzoval gólmana, ale poslal loptu tesne nad brvno. V 8. min. na druhej strane Stopka opečiatkoval žrď. V 16. min. Zábojníkovu hlavičku vyrazil Ondrejovič a Kučmovu dorážku odvrátil obranca. V 35. min. priamy kop J. Pagáča brankár hostí neudržal, no loptu nik z Ladčanov do brány nedorazil. Po prestávke v 57. min. Markovič mieril tesne vedľa a v 74. min. jeho priamy skončil na žrdi. O minúty tento srbský legionár bol po druhej žltej karte vylúčený. V nadstavenom čase Machala zmaril Stopkovu stopercentnú šancu. Obe mužstvá sa zaslúžili o veľmi dobré stretnutie.

FERDINAND GACH

Ostatné výsledky: Podolie – Bošany 2:2 (1:0), Tr. Turná – Myjava B 1:4 (0:3), Horovce – Prečín 0:3 (0:0), V. Uherce - Streženice 4:0 (2:0)

Góly: K. Škultéty, Špeťko, Klinec

Ostatné výsledky: Bošáca - Dubodiel 3:1, Šimonovany - Chynorany 9:3 (6:2), Fábry 2, Kopál 2, Dzian, Hirkala, Alchus, Rihár, Dunka - D. Marko 2, Benko. Opatová n/V. - Častkovce 3:0, Papradno - Tr. Turná 5:1, Košeca - Stará Turá 5:3, Domaniža - Prečín odložené hrajú 27. 8. Drietoma - Klátová N. Ves hrajú 29. 8. o 17.00 h.

1. Kanianka 3 3 0 0 16:0 9

2. Bošáca 3 3 0 0 10:3 9

3. Košeca 3 2 1 0 8:5 7

4. Opatová 3 2 0 1 9:2 6

5. Klátová N. Ves 2 2 0 0 6:1 6

6. Drietoma 2 2 0 0 4:2 6

7. Šimonovany 3 2 0 1 14:18 6

8. Papradno 2 1 1 0 7:3 4